• Evci OSB Mah. 1. Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No: 1 33100 Akdeniz / Mersin
  • Email: kuzeymak@kuzeymak.com
İletişim 444 44 88
kuzeymak@kuzeymak.com Evci OSB Mah. 1. Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No: 1 33100 Akdeniz / Mersin

Altay (Dikey)

İç mekanlarda, kalorifer tesisatı ile entegre edilerek mekanı ısıtmak amacıyla kullanılan kalorifer soba sistemlerimiz, aynı zamanda sıcak su eldesinde de kullanılabilmektedir. Her türlü katı yakıtın (odun, kömür, tezek, fındık kabuğu) kullanılmasına olanak verdiğinden, soba sistemlerimiz
her bölgede kullanım avantajına sahiptir.

Kaloriferli soba sistemlrimizin çalışma prensibindeki temel esas, sulu sistemler olması ve iç haznesinde ısıttığı su ile kalorifer tesisatını doldurarak mekan ısıtması sağlanmasıdır. Şebekeden sağlanan soğuk su, otomatik su doldurma aparatı aracılığıyla sobanın iç su haznesine dolar. Yakıtla beslenen sobanın ısınmaya başlaması ile birlikte, iç haznedeki su ve sobanın bulunduğu iç mekan ısınır. Isınan su, sirkülasyon pompasının sağladığı güçle radyatörlere dağıtılır. Böylece, sobanın bulunduğu iç mekanla birlikte radyatör tesisatının kapsadığı kapalı alanda da homojen bir mekan ısıtması sağlanmış olur.

Sobanın iç haznesinde ısınan suyun sıcaklığı 85°C’ye kadar ulaşabilmektedir. Farklı kapasitelerdeki sobalarımızda 45 L – 60 L hacim aralığında sıcak su üretimi sağlanabilmekte ve 12 ila 20 metretül radyatör ısıtılabilmektedir. Kaloriferli ve kuzineli tüm soba modellerimiz, 30.100 kcal – 31.800 kcal aralığında ısıl enerji üretim kapasitesine sahiptir. Üretilen ısıl enerjinin 25.800 kcal’lik kısmı radyatörlere, 4.300 kcal – 6.000 kcal’lik kısmı ise sobanın üsütündeki döküm parça ve ön camlardan dış mekana aktarılmaktadır.

Ürünlerimizde;

  • Kullanılan elektrik aksamları için (gösterge panosu ve pompa) 220V’luk standart güç kaynağı yeterlidir.
  • Muadil ürünlere kıyasla, açık veya kapalı tipte genleşme tankının kullanılmaması, montajda kolaylık sağlamakta ve sistemlerimizi nihai tüketici için çok daha güvenli hale getirmektedir.
  • Elektrik kesintilerinde, tüketicinin hiçbir müdahalesine gerek kalmadan, gerekli tüm güvenlik önlemleri otomatik olarak alınmaktadır. Bu güvenliği, ısı emniyet ventili, otomatik tahliye sistemi, otomatik solid termostat ve otomatik hava purjörü sağlamaktadır.
  • Nihai tüketici, fırın gölmeleri ve üst döküm parçası sayesinde her türlü yemek pişirme, ısıtma faaliyetlerini gerçekleştirebilmektedir.

 

English EN Turkish TR