• Evci OSB Mah. 1. Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No: 1 33100 Akdeniz / Mersin
  • Email: kuzeymak@kuzeymak.com
İletişim 444 44 88
kuzeymak@kuzeymak.com Evci OSB Mah. 1. Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No: 1 33100 Akdeniz / Mersin

Manufacturing

Katı Yakıtlı Kalorifer Kazanı İmalatı

KUZEYMAK katı yakıtlı ve fanlı kalorifer kazanlarımız...

  • KUZEYMAK katı yakıtlı ve fanlı kalorifer kazanlarımız, manuel ve otomatik yüklemeli olmak üzere iki tipte üretilmektedir. Manuel yüklemeli kazanlarımız 3 kapaklı olarak taş kömürü, linyit kömürü, odun ve diğer standart dışı tüm katı yakıtları; otomatik yüklemeli (stokerli) kazanlarımız ise 2 kapaklı olarak fındık kömürü, fındık kabuğu ve pirina gibi katı yakıtları en yüksek verimde ve çevreye zarar vermeden yakacak şekilde tasarlanmıştır. Özel ve teknolojik tasarımları sayesinde yüksek verim elde ederken yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. Kazanlarımızın çelik gövdelerinin tamamı kaynaklı konstrüksiyon yapıda olup basınca dayanıklıdır. Kazanlarımız 25.000-80.000 kcal/saat standart kapasite aralığında üretilmektedir. Proje bazlı uygulamalarda endüstriyel kazanların üretimi de yapılmaktadır. Tüm kazanlarımız yüksek kalite standartlarında test edilmektedir. Kalite kontrol testlerimiz, 5 bar basınçta 0 hidrolik olarak gerçekleştirilmektedir. Kazanlarımızın dış gövdeleri 5 cm kalınlığında, Alüminyum folyolu cam yünü ile izole edilmektedir. İzolasyon üzeri yüksek kalitede çelik sac ile kaplanarak, modern ve estetik bir görünüm elde edilmektedir. Yanma emniyeti için, 50-90ºC’lik termostat ve manuel resetli 100ºC limitli termostat ayarı yapılmıştır. Kazanlarımızda dijital kontrol sistemi mevcuttur. Dijital kontrol sistemi, yanma haznesinde bulunan orantılı ve tasarruflu bir şekilde (doğru miktarda hava ile), maksimum verimle ve çevreye zarar vermeden yanmasını sağlamaktadır.

  • Sıcak su elde etmek için, kalorifer kazanlarımıza opsiyonel olarak boyler ilavesi de yapılabilmektedir.
  • KUZEYMAK katı yakıtlı kalorifer kazanlarımızın verimli çalışabilmesi için standartlara uygun baca çekişi gerekmektedir.
  • 25.000-60.000 kcal/saat kapasite aralığındaki kazanlarımızdaki güç tüketimine, sirkülasyon pompası gücü de dahildir.
  • 25.000-80.000 kcal/saat kapasite aralığındaki tüm kazan modellerimizde ısıl verimi yüksek tutmak için,3 ayrı transfer düzlemi bulunan kasetli tasarım tercih edilmiştir.
English EN Turkish TR